Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Szlak Piastowski w przebudowie. Struktura, zarządzanie, oferta kulturowo-turystyczna

Dostępność: publikacja wycofana z oferty
Cena: 52,50 zł 52.50
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 1
Wydawca: Proksenia
ISBN / ISSN: 978-83-60789-47-6

Opis

Armin Mikos von Rohrscheidt

18 publikacja z serii: Monografie o tematyce turystycznej.

Obszerne, pionierskie dzieło, w którym na tle teorii szlaków tematycznych zawarto wyniki badań przeprowadzonych przez autora na Szlaku Piastowskim. Oprócz audytu szlaku zrealizowano badania turystów, nakreślono ich profil, poznano ich zachowania i opinie o szlaku. Wyniki badań posłużyły do sformułowania propozycji modyfikacji i korekty szlaku. W aneksie zawarto narzędzia badań oraz szczegółowe ich wyniki, a także obszerną bibliografię i wykaz innych materiałów źródłowych.

Publikację można polecić wszystkim interesującym się problematyką turystyki kulturowej: od kadry naukowo-dydaktycznej, poprzez studentów, na administratorach szlaków tematycznych skończywszy, jako wzór właściwego podejścia do zarządzania szlakiem.

Z recenzji wydawniczych...
… Oceniając rozprawę dr. Mikosa v. Rohrscheidt należy podkreślić przede wszystkim rozległą wiedzę, którą dysponuje autor, fachowy język, którym się posługuje, szczegółowość analiz, których dokonał oraz – co nie mniej ważne – aplikacyjność wniosków, do których dochodzi. Autor jest świadom, iż wiele innych szlaków wymaga podobnej restrukturyzacji, a zatem jego ustalenia mogą być – a jestem pewien, że będą – przydatne w przyszłości, co powinno wpływać na lepszą popularyzację polskiego dziedzictwa kulturowego wśród rodzimych odbiorców oraz wśród turystów zagranicznych. Rozprawa poświęcona Szlakowi Piastowskiemu jest nie tylko pracą wybitną, lecz jednocześnie doskonałym przykładem kulturoznawstwa stosowanego, a zatem refleksji nad kulturą, która formułuje zalecenia adresowane do menedżerów kultury, proponuje narzędzia zarządzania instytucjami kultury, zachęca do prowadzenia badań, zarówno nad sposobami prezentacji dziedzictwa narodowego jak i nad problemem oczekiwań i potrzeb odbiorców tej oferty..
dr hab. Jacek Sójka, prof. UAM; dr hab. Zygmunt Kruczek

Pliki do pobrania:

Dane techniczne

Wydanie / kolejność w serii I / nr 18
Wydawca Proksenia
Miejsce i rok wydania Kraków 2013
Ilość stron 446
ISBN/ISSN 978-83-60789-47-6
Format B5
Oprawa miękka
Kolorystyka środka mieszana
Rodzaj druku cyfrowy
Dostępna wersja cyfrowa nie

Opinie o publikacji (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl